کانال

کانالسازی کولر

تهویه مطبوع  آپارتمانی یاداکت اسپلیت یک دستگاه تهویه مطبوع هوا است که باکانال کشی برای تأمین سرمایش، گرمایش و تهویه در واحدهای آپارتمانی یا اداری استفاده می‌شود این دستگاه در فضای خارجی ساختمان، بالکن یا پشت بام  یا در داخل واحد مسکونی یا اداری تجاری امکان نصب دارد. در این سیستم هوای سرد یا گرم، هوای تازه و تأمین رطوبت از طریق، کانال صورت می‌گیرد.کانال کولر

اهمیت کانال کولر

کانال کشی کولر اهمیت بسیار زیادی دارد. اینکه نوع ورق استفاده شده در کانال کشی کولر چیست، چه کیفیتی دارد و به چه صورتی مورد استفاده قرار می‌گیرد بسیار مهم است. تمامی این موارد هم در قیمت و هم در کاربرد این قسمت اثر گذار است. اگر می‌خواهید کانال کشی مربوط به کولر را تغییر داده یا تعمیر کنید، بهتر است با توجه به شرایط منزل خود، بهترین را انتخاب کنید.

کانال کشی چیست؟

 هوا از طریق کانال کشی ، به داخل ساختمان منتقل می‌شود و بر حسب وضعیت

 سرمایی یا گرمایی و نوع سیستم، هوای استفاده شده از طریق، کانال برگشت، به دستگاه بر می‌گردد. تفاوت هواساز آپارتمانی با هواساز صنعتی در سازگاری آن با شرایط معماری و ظرفیت‌های مورد نیاز واحدهای آپارتمانی می‌باشد به نحوی که به راحتی درتمام واحدها قابل اجرای می‌باشد.

مزیت سیستم‌های کانال کشی 

از مزیت‌های سیستم کانال کشی و تهویه مطبوع که با استفاده از بهترین و مقاوم‌ترین جنس ساخته می‌شود، به صورت زیر شرح داده شده است:

  • تأمین شرایط سلامت و بهداشت در فصل زمستان وتابستان 
  • مصرف انرژی پایین و راندمان بالا
  • کنترل قابل برنامه‌ریزی و جلوگیری از اتلاف انرژی
  • سرعت گرمایش بالا وسرمایش بالا
  • کم صدا بودن
  • امکان تصفیه هوا
  • امکان تغییر وضعیت تمام اتوماتیک
  • مستقل بودن سیستم تهویه مطبوع برای هر واحد آپارتمانی
  • امکان ساخت کانال کشی رفت و برگشت  با ابعاد سفارشی و متناسب با معماری ساختمان


نوع جنس کانال کشی کولر

ورق گالوانیزه، نوع جنس به کار رفته برای کانال کشی کولر است. تقریبا تمامی کانال‌های کولر از این نوع ورق ساخته می‌شوند؛ اما همین نوع ورق نیز تنوع زیادی را به خود اختصاص داده است. بسته به منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید و بسته به میزان رطوبت و دمای هوا، باید ورق گالوانیزه مناسبی را انتخاب کنید. در ادامه نیز با نحوه محاسبه متراژ کانال کولر آشنا خواهید شد.

نحوه محاسبه متراژ کانال کولر

در محاسبه کانال کولر باید ورق مصرفی و بند کشو که جهت اتصال کانال به کانال استفاده می‌شود، درنظر گرفته شود. بستگی به کار و اندازهای کانال چند درصد پرت کار درنظر گرفته شود‌. و اما محاسبه کانال،اگر کانال شما راسته می باشد، محاسبه متراژ آن با استفاده از فرمول زیر انجام می‌شود:

عرض +ارتفاء×طول

قیمت کانال کولر

قیمت کانال کولر، بستگی به نوع کار مثل کار بالکن،یا کانالی که از پشته بام به پایین کشیده می‌شود و یا ضخامت ورق. نوع ورق گالوانیزه مثال45% و یا 60% و یا مارک ورق گالوانیزه مثل ورق گالوانیزه کاشان، ورق گالوانیزه سمنان، ایرانی ویا خارجی که در قیمت تاثیر گذار است، دارد. جهت اطلاع از، قیمت کانال، باواحد فروش یا مشاوره تماس بگیرید.

نوین تهویه